Vytvorte si darcovskú výzvu na pomoc pre ľudí po zemetrasení

Turecko a Sýriu zasiahlo 6.2. niekoľko ničivých zemetrasení. O život prišli tisícky ľudí, tisícky sú zranení a škody sú obrovské. K medzinárodnej pomoci sa pridali aj slovenské organizácie, ktoré v tejto oblasti dlhodobo pôsobia alebo sú v kontakte s partnerskými organizáciami.

Mimovládne organizácie vytvorili niekoľko finančných zbierok, do ktorých sa môžete zapojiť aj vy a pomôcť tak priamo ľuďom v núdzi. Ich zoznam priebežne aktualizujeme.

Okrem zaslania darov priamo cez tieto stránky či ich zdieľaním môže ktokoľvek – jednotlivec, škola, obec, firma  –  pomôcť aj vytvorením darcovskej výzvy.

Ak potrebujete našu podporu pri vytváraní darcovskej výzvy, sme tu pre vás na info@darujme.sk.

Čo je darcovská výzva

Darcovskou výzvou sa rozumie vlastná „stránka“, ktorú si vytvorí podporovateľ organizácie s cieľom získať pre ňu vo svojom okolí čo najviac darov.

Výzvu vytvárate pod svojim menom alebo názvom firmy, s vlastným obsahom a vašou fotografiou. Dary získané vaším úsilím idú priamo organizácii, pre ktorú ste sa rozhodli ich zbierať.

Ako vyzerá darcovská výzva?

Vytváranie darcovských výziev, a to tak jednotlivcami, ako aj firmami, je čoraz populárnejšie. Firemné výzvy si už v minulosti spravilo viacero spoločností, napríklad Plzeňský Prazdroj Slovensko pre organizáciu Človek v ohrození na pomoc ľuďom na Ukrajine alebo ESET pre Nadáciu Integra pri príležitosti Giving Tuesday 2022, ktorý dary svojich zamestnancov aj znásobil.

Ako vytvoriť darcovskú výzvu?

Rozhodnite sa, pre ktorú neziskovku chcete vytvoriť vašu vlastnú darcovskú výzvu.  Momentálne si môžete vybrať spomedzi týchto mimovládnych organizácií, ktoré zbierajú dary na pomoc po zemetrasení aj takýmto spôsobom:

Človek v ohrození,

Slovenský Červený kríž,

Slovenská katolícka charita,

Nadácia Integra,

Savio,

UNICEF,

ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Stačí, keď kliknete na odkazy vyššie a ocitnete sa priamo na stránke, cez ktorú si dokážete za 5 minút vytvoriť vlastnú darcovskú výzvu.

 

Od úspešného vytvorenia výzvy vás už delí iba pár krokov:

  • Kampaň pomenujte a nastavte cieľovú sumu, ktorú chcete vyzbierať. Všetky obdržané príspevky budú organizácii zaslané bez ohľadu na to, či sa cieľovú sumu podarí naplniť.
  • Ak ešte nemáte vytvorené konto, zaregistrujte sa do systému alebo sa prihláste prostredníctvom Facebooku.
  • Dostanete sa na stránku vašej darcovskej výzvy. Upravte znenie textu, vyberte si jeden z predvolených obrázkov, nahrajte svoju profilovú fotku alebo logo a zadajte počet dní, za ktorý chcete výzvu naplniť.
  • Kliknite na Uložiť výzvu. V tomto momente je vaša vlastná darcovská výzva vytvorená.
  • Začnite link na výzvu zdieľať na sociálnych sieťach, informujte o nej svoje okolie. Vyzvite známych, aby sa do pomoci tiež zapojili vytvorením vlastnej darcovskej výzvy a šírili ju vo svojej komunite. Naše tipy čo robiť, aby bola výzva čo najúspešnejšia nájdete tu.

 

Ak ste firma, okrem týchto piatich bodov máte ešte možnosť:

  • Vyzbierané dary môžete aj matchovať, teda znásobiť. Viete tak urobiť priamo cez darovaciu výzvu.
  • Vyzvať k vytvoreniu darcovskej výzvy pre jednu z organizácií aj svojich zamestnancov.
  • Urobiť internú darcovskú výzvu

 

Ak si chcete vytvoriť darcovskú výzvu a potrebujete radu, neváhajte sa nám ozvať na info@darujme.sk. Napíšte nám aj ak chcete ako organizácia tiež využívať darcovské výzvy.

 

Foto: Denis Tekin/EPA
Publikované 9. februára 2023, priebežne aktualizované