Zapojte sa do Giving Tuesday cez DARUJME.sk

Giving Tuesday bude tento rok 28. novembra, no zapojiť sa môžete už teraz. Využite obdobie, kedy sa o darovaní na dobrý účel hovorí viac ako inokedy.  Dajte svojim darcom vedieť, že aj vás môžu podporiť. Môžete použiť vašu bežnú darovaciu stránku, alebo vyskúšať spraviť niečo viac.

Do Giving Tuesday sa cez DARUJME.sk ako zaregistrovaná organizácia môžete zapojiť dvoma hlavnými spôsobmi:

  • Vytvorte si darovaciu stránku špeciálne určenú pre Giving Tuesday alebo sa zapojte s tou, ktorú už máte

Darovacia stránka môže byť určená všeobecne na podporu vašej organizácie alebo si môžete vybrať jeden špeciálny účel, na ktorý zbierate v daný deň peniaze a ktorý sa darcom ľahko komunikuje (napr. kúpa zdravotníckeho materiálu na ošetrenie ľudí v núdzi). Výhodou v takom prípade je, že viete jasne zadefinovať sumu, ktorú potrebujete, pre darcov je to ľahšie uchopiteľné a majú pocit, že cieľ sa dá dosiahnuť. Na darovacej stránke si viete zapnúť už vyzbieranú sumu, cieľovú sumu aj zoznam darcov.

  • Oslovte firmy, aby si pre vašu organizáciu vytvorili darcovskú výzvu

Ozvite sa firme telefonicky a majte pripravený vysvetľujúci mail ako darcovské výzvy fungujú. Pokojne sa inšpirujte našimi odporúčaniami. Darcovskú výzvu si vie vytvoriť firma cez špeciálny link, ktorý si nastaví vaša organizácia v DARUJME.sk, doslova za 5 minút. Potom ju už stačí len zverejniť medzi zamestnancami firmy.

Niektoré firmy sa rozhodnú pomoc znásobiť/zmatchovať – za každé Euro, ktoré zamestnanec pošle organizácii, pošle rovnakú sumu aj firma. Pre zamestnanca je veľmi motivujúce vedieť, že cez tento spôsob prispieva dvojnásobkom a že jeho firme záleží na rovnakých témach ako jemu. Mnohé firmy uprednostňujú darcovské výzvy cez DARUJME.sk, pretože majú ich komunikáciu plne pod kontrolou a nedostávajú sa do priamej konkurencie s inými firmami. Firma pri výzve zabezpečuje len svoju vlastnú komunikáciu výzvy medzi zamestnancami (alebo na verejnosť), celú administratívu okolo darov zabezpečuje DARUJME.sk. Ako vyzerá taká matchingová darcovská výzva si pozrite na aktuálnej výzve GIVING TUESDAY 2022: ESET pre Nadáciu INTEGRA.

Pre vašu organizáciu je veľkou výhodou, že poslané dary dostanete bez ohľadu na to, či sa podarí cieľovú sumu naplniť a nemusíte riešiť žiadne darovacie zmluvy. Firma svojím menom dodáva vašej organizácii podporu a vďaka nej získate nielen dary, ale hlavne kontakty na ľudí, ktorých by sa vám možno bežnou komunikáciou nepodarilo zasiahnuť.

Viac informácií pre firmy o darcovských výzvach nájdete tu. Pre firmy sme tiež pripravili informácie tu, nájdete tam aj záznam z webinára.

Inšpirujte sa skúsenosťami iných organizácií.
Ak potrebujete poradiť alebo skonzultovať váš nápad, sme tu pre vás na info@darujme.sk

 

Ak ešte nie ste v DARUJME.sk a chceli by ste byť, zaregistrovať sa môžete tu.

 

Aktualizované 25. októbra 2023