Pre darcov

V rámci behu Devín - Bratislava sa traja bežci rozhodli bežať za Bielu vranu

DARUJME.sk je nekomerčné platobné riešenie určené výhradne pre mimovládne neziskové organizácie.

Vďaka nemu môžete podporovať vybrané neziskové aktivity ľahko, rýchlo a hlavne bezpečne. Umožňuje platbu kartou, platobným tlačidlom väčšiny bánk, ako aj bankovým prevodom.

Mimovládne neziskové organizácie, ktoré DARUJME.sk používajú, sa voči svojim darcom zaväzujú konať transparente a poctivo ich informovať o využití darov. Pre viac informácií si prečítajte Kódex používateľa.

Darovať je možné prostredníctvom darovacích stránok organizácií a Váš dar bude na Vašom výpise z účtu označený ako platba pre DARUJME.sk, majiteľom účtu je Centrum pre filantropiu n.o.. Všetky dary sú preposlané priamo organizácii, ktorej ste darovali.  Podrobnosti nájdete aj v Častých otázkach.

Zrušenie či zmena pravidelného daru

 

Jednou z výhod DARUJME.sk je možnosť podporovať organizáciu pravidelne mesačne aj prostredníctvom platobnej či kreditnej karty. Takáto pravidelná podpora funguje na princípe inkasa a funguje vďaka službe ComfortPay od Tatra banky.

 

Darca môže požiadať o zrušenie pravidelnej platby aj organizáciu, ktorá je povinná takúto požiadavku bezodkladne vybaviť. Rovnako je organizácia povinná postupovať podľa Občianskeho zákonníka (a ďalších zákonov) v prípade, ak darca požiada o vrátenie daru.

Darcovia by mali prioritne žiadať o zrušenie (pozastavenie či zmenu výšky daru) organizáciu, ktorú podporujú, no na požiadanie môže tento úkon vykonať aj správca DARUJME.sk – napíšte nám prosím na info@darujme.sk.

 

Novinkou nášho systému je (táto možnosť sa vzťahuje na niektoré dary zadané po 1.9.2020), že darca si v prípade potreby môže sám jednoduchým spôsobom zrušiť zadaný pravidelný dar – stačí si v mailovej schránke nájsť mail, v ktorom mu organizácia poďakovala za nastavenie pravidelného mesačného daru cez kartu. Mail bol odoslaný z adresy info@darujme.sk. Na jeho konci je uvedený link, na ktorý je možné kliknúť a zastaviť pravidelný dar.  Maily, ktoré obsahujú túto možnosť, vyzerajú takto: