Pre darcov

DARUJME.sk je nekomerčné platobné riešenie určené výhradne pre overené mimovládne neziskové organizácie.

 

Vďaka nemu môžete podporovať vybrané verejnoprospešné aktivity ľahko, rýchlo a hlavne bezpečne. Umožňuje platbu kartou, platobným tlačidlom väčšiny bánk, ako aj bankovým prevodom.

 

Mimovládne neziskové organizácie, ktoré DARUJME.sk používajú, sa voči svojim darcom zaväzujú konať transparentne a poctivo ich informovať o využití darov. Pre viac informácií si prečítajte Kódex používateľa.

 

Darovať je možné prostredníctvom darovacích stránok organizácií a Váš dar bude na Vašom výpise z účtu označený ako platba pre DARUJME.sk, majiteľom účtu je Centrum pre filantropiu n.o.. Všetky dary sú preposlané priamo organizácii, ktorej ste darovali.

Mám nastavený pravidelný dar cez kartu a chcem ho zastaviť alebo zrušiť

Jednou z výhod DARUJME.sk je možnosť podporovať organizáciu pravidelne mesačne aj prostredníctvom platobnej či kreditnej karty. Takáto pravidelná podpora funguje na princípe inkasa a funguje vďaka službe ComfortPay od Tatra banky.

 

Darca môže požiadať o zrušenie pravidelnej platby aj organizáciu, ktorá je povinná takúto požiadavku bezodkladne vybaviť. Rovnako je organizácia povinná postupovať podľa Občianskeho zákonníka (a ďalších zákonov) v prípade, ak darca požiada o vrátenie daru.

 

Darcovia by mali prioritne žiadať o zrušenie (pozastavenie či zmenu výšky daru) organizáciu, ktorú podporujú, no na požiadanie môže tento úkon vykonať aj správca DARUJME.sk – napíšte nám prosím na info@darujme.sk.

 

Darca si môže aj sám jednoduchým spôsobom zrušiť zadaný pravidelný dar – stačí si v mailovej schránke nájsť mail, v ktorom mu organizácia poďakovala za nastavenie pravidelného mesačného daru cez kartu. Mail bol odoslaný z adresy info@darujme.sk. Na jeho konci je uvedený link, na ktorý je možné kliknúť a zastaviť pravidelný dar.  Maily, ktoré obsahujú túto možnosť, vyzerajú takto:

 

 

Väčšina organizácií už používa ďakovné maily s linkom na zrušenie pravidelného daru. V prípade, že Vám prišla ešte staršia verzia mailu bez možnosti zastaviť dar alebo mail neviete nájsť, napíšte nám prosím na info@darujme.sk a dar obratom zastavíme.

Na aký účet vlastne posielam dary?

Od 1. septembra 2020 využíva DARUJME.sk vlastnú platobnú infraštruktúru. Darcovia zasielajú dary pre všetky zaregistrované organizácie na jednotné čísla účtov organizácie Centrum pre filantropiu n.o.:

 

  • IBAN – SK3011000000002949084465

Na tento účet prichádzajú dary zasielané cez kartu, Tatra Pay alebo prevodom.

 

  • IBAN: SK63 0900 0000 051 6987 9164

Na tento účet prichádzajú dary zasielané cez SporoPay.

 

  • IBAN: SK26 0200 0000 0042 8345 5459

Na tento účet prichádzajú dary zasielané cez e-platby VUB.

 

U väčšiny bánk sa darcovi na výpise z účtu objaví „DARUJME.sk“ alebo „CPF – DARUJME“, prípadne vlastná poznámka, ktorú darca uviedol pri zadávaní platby.

Do konca augusta – 31.8.2020 zdieľalo DARUJME.sk platobnú bránu s darcovským portálom Ľudia Ľuďom. Darcovia zasielali dary pre všetky zaregistrované organizácie na jednotné číslo účtu organizácie Ľudia Ľuďom:

  • IBAN: SK05 1100 0000 0029 2383 8046

 

Pri pravidelných daroch zadaných do 31. 8. 2020 sa darcovi na výpise z účtu naďalej objaví „Ľudia Ľuďom, n.o.“. Tieto dary nie je potrebné ukončiť –  všetky budú aj naďalej zasielané organizácii, ktorú darca podporuje.

Môžem darovať aj ako firma?

Cez DARUJME.sk môžu darovať aj akékoľvek právnické osoby napr. firmy, mimovládne organizácie či obce.

 

Darovanie funguje rovnako ako pri jednotlivcoch – stačí v darovacom formulári vyplniť meno, priezvisko a email zodpovednej osoby. Kliknite na chcem darovať ako právnická osoba a vyplňte aj ďalšie údaje o vašej firme.

 

Ak potrebujete potvrdenie do účtovníctva, označte to prosím vo formulári.  Potvrdenie vám pošleme do 5 pracovných dní. Bude obsahovať informáciu o tom, že vaša firma uzatvorila darovaciu zmluvu s mimovládnou organizáciu, ktorej ste poslali dar spolu so všetkými podrobnosťami z formulára.

Viac informácií o darovaní právnických osôb nájdete tu: Pre darcov – firmy

Môžem poslať dar zo zahraničia?

DARUJME.sk prijíma pre organizácie aj dary zo zahraničných bánk. Darcovia v takom prípade najčastejšie využívajú platbu kartou, GooglePay, ApplePay alebo dar cez bankový prevod. Niektoré organizácie majú nastavenú aj možnosť prijímať dary cez PayPal.

 

Pri posielaní daru cez bankový prevod sa dary automaticky párujú cez variabilný symbol. V prípade, že Vaša banka neumožňuje zadanie variabilného symbolu, napíšte ho prosím do poznámky k platbe. Uľahčíte nám tým dohľadanie daru a dar sa k organizácii dostane rýchlejšie.

Chcem pomôcť organizácii cez vytvorenie darcovskej výzvy

Blížia sa vaše narodeniny a vy by ste chceli dostať od priateľov zmysluplný darček? Vytvorte si výzvu pre vašu obľúbenú neziskovku a poproste priateľov, aby vám miesto kvetov či čokolády darovali radšej príspevok pre organizáciu. Vytvorenie výzvy je veľmi jednoduché a najväčším darčekom pre vás bude dobrý pocit, že ste pomohli viac ako len darom.

 

Organizujete firemný večierok, zapájate sa do Giving Tuesday alebo chcete ako firma pomôcť pri nečakanej udalosti? Vytvorte si ako firma darcovskú výzvu a vyzvite vašich zamestnancov, aby pomáhali s vami. Pre vás ako firmu je to veľmi jednoduché a administratívne nenáročné, po jednoduchom vytvorení výzvy stačí už len komunikovať jej adresu  – všetko okolo darov vyriešime my.

Prečo mám podporiť organizáciu práve cez DARUJME.sk?

DARUJME.sk je nekomerčný darcovský systém, ktorý vytvorila a prevádzkuje nezisková organizácia Centrum pre filantropiu. Už viac ako 20 rokov podporujeme aktívnych ľudí a organizácie na Slovensku, aby mohli realizovať svoje verejnoprospešné aktivity.

 

Záleží nám na tom, aby mimovládne organizácie mohli získavať dary od svojich podporovateľov jednoducho a bezpečne aj cez internet. DARUJME.sk môže využívať malá lokálna aj veľká celoslovenská organizácia – navrhli sme ho tak, aby nemuseli nič programovať ani riešiť s bankami. Organizácie tak môžu jednoducho získavať dary a zároveň sa sústrediť na napĺňanie svojho poslania.

 

Všetky organizácie, ktoré využívajú DARUJME.sk, prešli pri registrácii overovacím procesom. Je pre nás veľmi dôležité, aby organizácie transparentne hovorili o svojej činnosti a aby darcovia vedeli, komu a na aký účel posielajú svoje dary.

 

Vďaka DARUJME.sk môžu organizácie dlhodobo získavať dary – najviac im pomôžete ak si nastavíte pravidelný dar.  Organizácia bude vedieť, že s vami môže počítať a to jej umožní lepšie si plánovať svoje aktivity.

Ďakujeme, že pomáhate.