Ako komunikovať darcovskú výzvu

Čo spraví vašu výzvu úspešnou?

Je skvelé, že ste sa rozhodli pomôcť vašej obľúbenej neziskovke vytvorením vlastnej darcovskej výzvy. Prvý krok, v ktorom ste si nastavili tému, vzhľad a cieľovú sumu ste úspešne zvládli a teraz je dôležité poslať vašu výzvu do sveta.
Poradíme vám, ako sa pustiť do komunikácie vašej výzvy s čo najlepším výsledkom.

0.

Príprava

Kontaktujte organizáciu, pre ktorú ste vytvorili darcovskú výzvu a dohodnite si spoločný postup pri komunikácii. Organizácia vie pomôcť so zdieľaním cez svoje sociálne siete. Tak sa vám môže stať, že na vašu výzvu na základe sympatií prispejú aj ľudia, ktorých nepoznáte.

1.

Prvý dar

Na úvod, ešte predtým, ako výzvu začnete zdieľať, je fajn, ak na ňu prispejete prvým darom. Ktokoľvek ďalší, kto vašu výzvu uvidí, nebude musieť byť prvým darcom. Akákoľvek suma pôsobí lepšie ako nula 🙂

2.

Oslovte najbližších

V komunikácii vašej výzvy postupujte od najbližších ľudí.
Oslovte 5 – 10 ľudí z vášho bezprostredného okolia s prosbou, aby vašu výzvu podporili. Komunikujte s nimi tak, ako zvyčajne – či už si zvyknete písať cez Messenger, WhatsApp, alebo emailom.

3.

Oslovte blízke okolie

V ďalšom dni (či dňoch) pošlite vašu výzvu ďalším ľuďom, ktorých dobre poznáte. Nie je potrebné snažiť sa vtesnať do nejakej „šablóny“, práve naopak! Oslovte ich čo najosobnejšie, spôsobom, ktorý je pre vás prirodzený.

4.

Oslovte všetky kontakty

Rôzne komunikačné platformy majú rôzne adresáre. Ak dáte dokopy všetky kontakty, možno sami budete prekvapení, koľko ľudí poznáte!
V tejto časti trvania vašej výzvy sa pokúste čo najviac využiť možnosti osobnej komunikácie, teda správy a emaily.

5.

Sociálne siete

Čas ísť do sveta! Po tom, ako vašu výzvu podporili ľudia z vášho blízkeho aj širšieho okolia, využite možnosti sociálnych sietí a poproste ďalších ľudí, s ktorými ste v kontakte, aby vašu snahu podporili.

6.

Pokračujte

Máte pocit, že už ste vyčerpali všetky možnosti? Zďaleka nie 🙂
Využite celý čas trvania vašej výzvy – pripomeňte ju tým ľuďom, ktorých ste kontaktovali prvých a dajte im vedieť, čo sa vám medzičasom podarilo. Zdieľajte novinky – o vlastnej výzve, alebo činnosti organizácie. Poproste priateľov, aby vašu výzvu zdieľaliPíšte, postujte a tagujte tých, ktorí vašu výzvu podporili.

… ďakujte.
V každom kroku.

Systém DARUJME.sk zašle automaticky poďakovanie v mene organizácie, ktorej sú dary určené, nezabudnite však ľuďom poďakovať aj vy osobne. Krátky email, či správa cez Messenger potešia každého darcu.

  • Vaši kamaráti, známi a všetci, ktorý vašu darcovskú výzvu podporili, sú v tom s vami. Informujte ich o tom, ako sa vám darí.
  • Buďte zrozumiteľní – okrem zdieľania linku s vašou darcovskou výzvou, nezabudnite ľudí vyzvať, aby ju podporili.
  • Snažte sa byť vytrvalí – robíte správnu vec.
  • A ešte raz: ďakujte. Tak, ako ďakujeme my vám.

Držíme palce!

DARUJME.sk je služba pre neziskové organizácie, ktorá zjednodušuje a urýchľuje online darovanie. V prípade, že ste neziskovka a chceli by ste využívať DARUJME.sk, požiadajte o registráciu.