Čo sú darovacie výzvy

Darovacími výzvami, ktoré sú v zahraničí známe pod pojmom peer to peer fundraising, získavajú priaznivci neziskových organizácií dary určené na ich podporu.


Darovacie výzvy sú vo svete fundraisingovým hitom číslo jedna a obľúbili si ich tí, ktorí radi podporia zmysluplnú vec. 
Je to jednoduché. Každý z nás má okolo seba mnoho ľudí, rodinu, priateľov, kolegov.. A každý z nich môže prispieť nejakou čiastkou na takýto projekt.

V DARUJME.sk sme pripravili tento nástroj, ktorý umožňuje vytvoriť si výzvu každému, kto chce svoju obľúbenú neziskovku podporiť. Autor výzvy následne oslovuje svoje okolie, aby spoločne podporili dobrú vec.

Finančné prostriedky získané prostredníctvom darovacej výzvy od darcov putujú priamo organizácii, nejdú na účet autora výzvy. Celý proces je tak bezpečný a jednoduchý ako pre organizáciu, tak pre autora výzvy aj darcu.


Máte aj vy obľúbenú organizáciu, ktorú by ste radi podporili prostredníctvom vlastnej darovacej výzvy?

Vzpomeňte si ako ste aktívne komunikovali niečo, čo vás nadchlo, zaujalo, alebo čo máte radi. Áno, presne to je ten stav, kedy ste dostali príbeh, ktorý vás zaujal, k ľuďom z vášho okolia. Vedenie darovacej výzvy je niečo podobné. Nie je to nič ťažké, prečítajte si naše tipy pre autorov výziev.