Zdarma automatizácie od MailChimpu

Všetkým z vás, ktorí využívate MailChimp, prišiel prednedávnom email od MailChimpu. Oznamuje v ňom, že umožnuje všetkým svojim užívateľom posielať zdarma automatické emaily. A my v DARUJME.sk si rovnako ako MailChimpe myslíme, že je to veľká vec.

A to pre všetky neziskovky na celom svete, ktoré využívajú tento opičí nástroj a záleží im na budovaní vzťahov so svojími darcami.

Poďme sa teda rýchlo pozrieť o čo ide:

Čo sú to automatické emaily?

Veľmi jednoducho povedané, sú to emaily, ktoré raz napíšete, nastavíte čas či podmienky kedy sa majú odoslať a už sa viac o ne nestaráte. Fungujú na rovnakom princípe ako napríklad ďakovné emaily u nás v DARUJME.sk.

Ako ich môžeme využiť pri online fundraisingu?

Na 100 + 1 spôsobov! Záleží len na kreativite a schopnosti organizácie dotiahnúť nápady do víťazného konca 🙂 Lebo čo? Je to zadarmo.

Automatické emaily vám uľahčia komunikáciu s vašimi fanúšikmi a darcami. Už žiadne výhovorky, že na starostlivosť o darcov nemáte v organizácii rozpočet… Napríklad môžete darcom automaticky posielať emaily, v ktorých budete každému novému jednorázovému darcovi postupne predstavovať vašu prácu až ho v poslednom emaily požiadate osobne o to, aby skúsil svoj jednorázový príspevok zmeniť na pravideľný.

Ale nie je to len o priamych fundraisingových emailoch. Nechajte ľudí, aby si najprv k vám vytvorili vzťah. Automaticky im posielajte informácie o tom, čo robia jednotlivé vaše misie, či oddelenia.

Dobrovoľníkom môžete napríklad posielať postupne vzdelávacie materiály, alebo inštrukcie k ich práci.

Sám MailChimp ponúka 5 návodov ako automatizácie môžu využívať neziskové organizácia. Nájdete ich, rovnako ako prístup k vytváraniu automatizácií po prihlásení sa do MailChimpu v hornej lište po „Automation“. (Ak máte problém s angličtnou, použite Google Translate, podstatu textov vďaka nemu pochopíte.)

automatizacie

Ako to funguje?

Na rozdiel od jednorázových kampaní rozoslaných prostredníctvom služby MailChimp, sa Automatické emaily posielajú vždy, keď konkrétny ľudia splnia vopred zadefinované kritéria. Ako napríklad, odoslať email vždy na druhý deň po tom, ako sa vám niekto prihlási do newslettera.

Pre automatizácie, v ktorých je nastavených viacero emailov, sa môžete rozhodnúť v akom poradí majú odchádzať a s akým časovým odstupom.

Všeobecný popis automatizácií a ich využitie nájdete TU.

automatizacia

 

Podrobnejší popis ako automatizácie fungujú, spolu s prvými krokmi, ktoré treba urobiť pred začiatkom práce s automatizáciami nájdete TU.

 

V DARUJME.sk veríme, že vám tento návod pomôže pri vašom budovaní vzťahov s darcami. Budeme radi, keď nám napíšete a podelíte sa s nami o vaše nápady, alebo sa na nás obrátite s prosbou o pomoc pri vymýšľaní konkrétnych automatizácií.

Držime palce! A sme zvedaví, od ktorej organizácie nám príde prvý automatický email. (Áno, sme prihlásení do mnohých vašich newsletterov 🙂 .)