Seminár: Crowdfunding pre neziskovky

Na aké fundraisingové kampane je najlepšie využiť crowdfunding, a ako získať za pár dní 5 000 €, 10 000 € či dokonca 30 000 € od individuálnych darcov? Že to nie je nič nereálne zistíte na našom jesennom seminári. Predstavíme vám crowdfundingovú platformu StartLab a úspešné kampane Denníka N, Transparency International Slovensko a občianského združenia Mareena, ktoré na nej prebehli.

Startlabu sa venujeme popri práci na DARUJME.sk a v posledných mesiach jeho obľúbenosť stále viac a viac rastie. Dáva priestor kreatívcom, dizajnérom, umelcom, aktívnym občanom či neziskovkám – jednoducho každému, kto má v hlave pripravený projekt, ktorý prináša niečo nové alebo pomôže zlepšiť našu spoločnosť.

Crowdfunding  je metóda „davového/skupinového financovania“, kedy sa na realizáciu zaujímavého projektu vyskladá množstvo (desiatky, stovky či tisícky) podporovateľov. Je to úspešný a veľmi obľúbený spôsob získavania podpory od jednotlivcov po celkom svete.

 

DÁTUM: utorok 26.09.2017 od 14:00 do 17:00 hod (registrácia nutná)

MIESTO: Baštova 5, Bratislava (mapa)

  • Doprava MHD – električková zástavka Kapucínska, autobusová zástavka Zochova;
  • Najbližšie parkovacie miesta nájdete na ulici Svoradova a v jej okolí.

UDALOSŤ NA FACEBOOKU

 

Seminár uvedie Igor Polakovic zo StartLabu a DARUJME.sk, ktorý v skratke predstaví možnosti a výhody davového financovania pre neziskovky.

Po ňom dostanú priestor hostia, ktorí majú za sebou úspešné crowdfundingové kampane u nás. Porozprávajú prečo si zvolili StartLab ako spôsob financovania svojich projektov, ako prebiehali prípravy kampane, čo sa podarilo a čo by pri ďalšom crowdfundingu už neopakovali. Na záver bude priestor na krátku neformálnu debatu so všetkými hosťami. Pozor, pre hostí máme pripravené naozaj zaujímavé otázky 🙂

 

miska-pobudova-startlabMichaela Pobudová, občianské združenie Mareena

Miška má, spolu s kolegami z mladej neziskovky Mareena, za sebou úspešný projekt na Startlabe. Podarilo sa im získať skvelých 4 116 € na rozbehnutie komunitného centra, ktoré pomáha cudzincom na Slovensku. Čo by mala spraviť pre úspešnú crowdfundingová kampaň menšia organizácia akou je Mareena, bude téma Miškiného príspevku.

martin-smrek-startlab

Martin Smrek, Transparency International

Okrem toho, že Transparency úspešne fundraisuje na svojom blogu, boli prvou neziskovkou, ktorá na StartLabe prekonala hranicu 5 000 €. Marek Smrek, fundraiser organizácie, však príde hovoriť predovšetkým o ich druhej kampani Viac Hlávkových do štátnej správy a o tom, prečo sa okrem využívania DARUJME.sk rozhodli aj pre kampane na Startlabe. A či dnes toto rozhodnutie spätne hodnotia ako správne.

Lukáš Fila, Dennik Nlukas-fila-startlab

Určite ste všetci postrehli niektorú z kampaní Denníka N. Zatiaľ najúspešnejšou bola kampaň na príručku proti konšpiráciám, kde sa denníku podarilo získať rekordných 30 000 €. Veľmi sa tešíme, že Lukáš Fila prijal naše pozvanie. Príde porozprávať o tom, ako myšlienka crowdfundingu sprevádza Denník N od jeho úplných začiatkov a ako postupne zisťovali čo funguje a čo nie.

 

REGISTRUJTE SA

Zástupcovia organizácií, ktoré využívajú DARUJME.sk majú seminár ZDARMA. Pre ostatných je poplatok za seminár 15 €.

V prípade otázok nás kontaktujte na info@darujme.sk alebo na 0908 727 635.