Platobné tlačidlo Sberbank (WEBpay) končí

Možno ste zachytili informáciu o zlučovaní Sberbank s Prima bankou. V rámci tejto fúzie Sberbank oznámila ukončenie prevádzkovania svojho platobného tlačidla WEBpay ku koncu mája 2017. Po konci platobných tlačidiel OTP banky (OTPpay) v roku 2015 ide o druhé platobné tlačidlo, ktoré odišlo z trhu. Našťastie obe mali minimálny podiel na počte uskutočnených platieb.

Z darovacích stránok vytvorených pod DARUJME.sk preto čoskoro zmizne možnosť použitia platobného tlačidla Sberbank. Samotná Prima banka, s ktorou sa Sberbank zlučuje, platobné tlačido (zatiaľ?) neponúka.

Z pohľadu organizácií používajúcich bežné darovacie stránky vytvorené priamo v DARUJME.sk si táto zmena nevužaduje žiaden zásah. Možnosť darovať cez platobné tlačidlo Sberbank jednoducho zmizne.

No organizácie, ktoré používajú vlastné darovacie stránky napojené na API (aplikačné rozhranie) DARUJME.sk budú musieť svoje darovacie stránky upraviť a platobné tlačidlo Sberbank (WEBpay) z ponuky stiahnuť.

Podľa dostupných informácií Sberbank prestane existovať a k 31. júla by ju mala plne prevziať Prima banka patriaca skupine Penta.

Pri tejto príležitosti pripomíname už dávnejšie nasadenie platby cez PayPal. Viac sa o ňom dočítate v našom blogu z decembra 2016.

V prípade, že potrebujete viac informácií, neváhajte nás kontaktovať.