Nové vylepšenia, ktoré vás potešia

Výhodou integrovaného systému, ktorý aktívne využíva vyše sto neziskových organizácií, je aj to, že umožňuje zbieranie ich podnetov a nápadov. Tie po ich uvedení do života uľahčujú život všetkým užívateľom. DARUJME.sk je tak v zásade crowdsourcingová aj crowdfundingová služba. Spätná väzba od množstva organizácií a združené zdroje na prevádzku systému umožňujú DARUJME.sk denne posúvať vpred.

V týchto dňoch a týždňoch sa však postupné kroky menia na skoky, a tak očakávajte výraznejšie vylepšenia. V tomto blogu vám niektoré predstavíme.

 

Web & Blog

Inšpiratívnosť bola hlavným heslom pri tvorbe nového webu. Nájdete tu blogy, ktoré budú raz popisovať nové vylepšenie, inokedy sumarizovať rok či štvrťrok a nezabudneme ani na inšpiratívne príklady a tipy zo sveta online darcovstva. Vďaka blogu sa jednoducho dozviete ako zlepšiť váš individuálny fundraising tak, aby ste získali viac financií na napĺňanie poslania vašej organizácie.

Možno aj vy práve tieto riadky čítate na mobilnom zariadení, a tak určite oceníte, že naša nová stránka je responzívna na všetkých veľkostiach obrazoviek.

 

Krajšie zdieľanie darovacej stránky

To, akú fotku či text si Facebook do náhľadu stránky pri jej zdieľaní vybral, bola doteraz viac-menej lotéria. Preto sme sa rozhodli mu trochu pomôcť  a dnes si už viete presne nastaviť aký obrázok sa má zdieľať, čo má byť v nadpise a čo v perexe zdieľanej stránky.

FB-zdielanie

Stačí nájsť príslušné polia v časti nastavovania darovacej stránky, vložiť texty a nahrať obrázok.

Prispôsobte darovaciu stránku vášmu projektu

Máte viacero projektov, ktoré si budujú vlastnú identitu? V tom prípade určite oceníte možnosť  zmeniť názov tabu prehliadača, ktorý je bežne prednastavený na názov organizácie, a rovnako si môžete nastaviť vlastný favicon a zmeniť tak zámok na ikonu vašej organizácie či projektu.

Slide1

Rovnako, ako v prípade nastavovania zdieľania stránky na Facebooku, aj túto zmenu hravo vykonáte v nastaveniach darovacej stránky.

Bezpečná obnova zabudnutého hesla

Toto drobné vylepšenie netreba zvlášť opisovať a tak iba vedzte, že odteraz, ak zabudnete svoje heslo, môžete si ho hravo obnoviť. Podmienku je pamätať si aspoň email s ktorým ste sa prihlasovali 🙂

Obnova hesla

Zoznam podporovateľov automaticky zverejnený na vašej stránke

Organizácie, ktoré chcú zverejňovať svojich podporovateľov na webe sa potešia. Pripravili sme vylepšenie, ktorý dokáže v reálnom čase dáta zverejniť a tiež vie rešpektovať vôľu darcu zostať anonymným. Keďže ide o komplikovanejšie riešenie, je potrebné nás kontaktovať a my vám dodáme potrebný kód prispôsobený vašim potrebám. Predskokanom tohto vylepšenia bude Slovensko.Digital.

 

Riešenie pri „iframe“ darovacej stránky

V prípade, že sa organizácia v minulosti rozhodla vložiť si darovaciu stránku na svoj web cez iframe, nastávali dva problémy:

  1. Kvôli bezpečnosti nepustila platobná brána darcu k platbe.
  2. Organizácia sa zbavila výhod „no exit page“. Máme otestované, že ak je darovacia stránka urobená spôsobom, že z nej nemá darca kam odísť, je väčšia šanca že darovací formulár vyplní. Naopak, ak má okolo formuláru kopu odklikov preč, tak sa počet úspešných vyplnení zmenšuje.

Druhý problém je skôr filozofický a je na organizácií ako sa rozhodne zvyšovať/znižovať si šancu, že darcu získa. No prvý problém je vážny a neraz sa nám stalo, že si po vložení stránky cez iframe organizácia funkčnosť neotestovala (neskúsila darovať) a nezistila, že si zablokovala darovaciu bránu.

Snažili sme sa na probém upozorňovať na Facebooku aj v príručke, no nakoniec sme sa rozhodli pre malý „hack“ a odteraz už aj napriek tomu, že je stránka vložená v stránke, darovanie funguje. Jediné čo sa stane je, že ak DARUJME.sk zistí, že je darovacia stránka vložená na internetovej stránke, otvorí ďalší proces v novej záložke a všetko prebehne korektne. Aj napriek tomuto riešeniu však naďalej organizáciám odporúčam iframe nepoužívať.

 

Na čom pracujeme…

V nasledujúcich dňoch a týždňoch budeme postupne nasadzovať mnohé vylepšenia z ktorých vyberáme:

  • Zmena ukadania dát o darcoch. Dlhodobo riešime problém čo s dátami, ak darca daruje dva a viackrát no zmení niektorý z údajov. Napríklad meno je raz Anička, druhý raz Anka, priezvisko je raz s interpunkciou a druhý raz bez. Doteraz nové dáta prepisovali tie staré, čo však dlhodobo nebolo dobré riešenie. Po novom teda budeme dáta ukladať aj ku každej transakcií a bude možné v nich vyhľadávať.
  • Pracujeme na novom spôsobe generovania reportov tak, aby mohlo byť zadanie flexibilnejšie. Rovnako riešime ako pri reportoch umožniť exportovať dáta podľa uváženia organizácie.
  • Pripravujeme novú šablónu darovacej stránky. Vy sa budete môcť rozhodnúť či zostanete pri tej súčasnej alebo jednym klikom prejdete na novú s vertikálnym dizajnom a možnosťou zadávať aj iné formy podpory (2% z dane, závet, dobrovoľníctvo…).
  • Nový spôsob odosielania ďakovných emailov priamo z domény organizácie (anti-spam).
  • Možnosť aktivovať zasielanie automatického pripomenutia darcom, ak ich platba nebola úspešná.
  • Zmena upozornení o neúspešných daroch a možnosť označovať vyriešené úlohy.
  • Zlepšenie možností štatistík, reportov a grafov.

 

Preklikajte sa prehľadom všetkých doterajších vylepšení