Ako na to: Tlačidlo “♥ Prispieť” na Facebookovú stránku

Nedávno najväčšia sociálna sieť umožnila neziskovým organizáciam pridať si na svoju Facebookovú stránku tlačidlo so srdiečkom a nápisom “♥ Prispieť”. Cez neho môžete potenciálnych darcov, ktorí zablúdia na vašu stránku, nasmerovať priamo k online darovaniu. Napríklad na darovaciu stránku, ktorú máte vytvorenú v DARUJME.

Je to ľahké a ako môžete vidieť na našom videu, zaberie to presne 30 sekúnd.


Na rozdiel od USA u nás Facebook pre takéto darovanie neponúka použitie svojich platobných nástrojov. Presmerovanie na vami zadanú darovaciu stránku tak prebehne až po upozornení, že link “Nie je schválený Facebookom, ani s ním spojený”.

Snímka obrazovky 2016-05-16 o 0.26.58
Druhým malým zádrhelom, na ktorý môžete naraziť je, že v ponuke “akčného tlačidla” nenájdete možnosť „Prispieť“. Vtedy sa treba s Facebookom trošku pohrať. Skontrolujte si, do akej kategórie máte zaradenú vašu FB stránku. My to máme otestované na kategórií „Spoločnosti a organizácie“ a pod-kategórii „Nezisková organizácia“. Zmenu vykonáte jednoducho, stačí kliknúť na “Inforácie”, potom na “Informácie o stránke” a tu upraviť “Kategóriu” vašej Facebookovej stránky. Niekedy sa stalo, že možnosť prispieť v ponuke naďalej nebola. Nám v jednom prípade pomohol trik s kliknutím na „Odstrániť tlačidlo“ a potom ho znova pridať. Možnosť „♥ Prispieť“ sa potom objavila…

 

fb-page_kategoriaA na záver odporúčanie – nezabúdajte, že na Facebooku priamo na vašu stránku ľudia “zablúdia” iba málokedy. Oveľa účinnejšie, ako čakať na dar z tohto tlačida je aktívne podporu vašej organizácie komunikovať. Napríklad zaujímavým statusom obsahujúcim linku na vašu darovaciu stránku.

Každopádne táto nová fičúra od Facebooku patrí do kategórie “je-dobré-to-mať” a tak neváhajte a skúste to aj vy 🙂