Výsledky za druhý štvrťrok 2017

Druhý štvrťrok tohto roku máme úspešne za sebou. Tešíme sa z prázdnin, ale aj z pokračujúceho rastu tak financií, ktoré organizácie od darcov získavajú. Oproti druhému štvrťroku minulého roku sme zaznamenali štyridsať percentný rast darov.

Naďalej rastie pomer pravidelných darov čo je dobrá správa hlavne kvôli udržateľnému príjmu pre neziskovky. Ako všetci vieme, pravidelné darcovstvo je pre schopnosť dlhodobo fungovať veľmi podstatné.

A ako sa darilo organizáciám konkrétne? Za obdobie apríl až jún získali dary v hodnote 200 tisíc eur. Po skvelej kampani Som za! od VIA IURIS z úvodu roka, kedy organizícia preskočila všetkých ostatných, sa náš „rebríček v prvej trojke vrátil do „normálu“ a vidíme v ňom klasický boj medzi Plamienkom, .týždeň – fond pre kvalitnú žurnalistiku a Slovenskou katolíckou charitou.

Poradie na ďalších priečkach zamiešali nováčik, občianske združenie V mojom mene a aprílová zbierka Ligy proti rakovine – Deň narcisov.

Jarný „highlight“

Skutocnapravda.sk

Za najzaujímavejšiu jarnú kampaň považujeme projekt Skutočná pravda. Na prvý pohľad by si človek mohol myslieť, že narazil na ďalší z alternatívnych webov plných výmyslov a konšpirácií, ale pravda je niekde inde. Už len samotný názov Skutočná pravda o Rómoch by mal evokovať to, že sa web snaží širokej verejnosti ukázať všetky fakty o jednej z najväčších menšín.

Po kliknutí na web človek dostal ku kvízu, kde si mohol vyskúšať svoje znalosti o situácii Rómov na Slovensku. Ak sa odhodlá kvíz vyplniť, získa viac informácií o skutočnej pravde o Rómoch, a tentoraz je tá pravda založená na faktoch a nie konšpiráciách.

A kde je fundraising? Tvorca webu, agentúra Visibility, za každú nesprávnu odpoveď vo svojom kvíze prispela finančnou čiastkou rómskym rodičom, ktorých ťažko chorá dcéra vyžaduje zdravotnú starostlivosť. Po veľmi rýchlom vyčerpaní sumy bol web pozmenený a ten kto ho absolvoval mohol prispieť organizácií Človek v ohrození na ich projekty s rómskymi komunitami.