Prvý štvrťrok 2017: viac ako päťdesiat percentný nárast!

Prvý štvrťrok tohto roku máme úspešne za sebou. Nás teší kontinuálny medziročný nárast tak sumy darov, ako aj počtu darcov. Organizácie, ktoré sa do online fundraisingu pustili už dávnejšie sa z roka na rok zlepšujú. K nim pribúdajú nové, pričom niektoré majú doslova raketový nástup.

TOP 10 organizácií v 1Q 2017

 

 

V tomto období zaujala napríklad kampaň Spolu pre Keňu, ktorú pripravili organizácie SAVIO, Nadácia Integra, eRko a ADRA. Tie zareagovali na humanitárnu krízu spôsobenú suchom, ktoré postihlo 23 zo 47 oblastí krajiny. Počet ľudí bez dostatočného prístupu k jedlu sa zdvojnásobil z 1,3 milióna v auguste 2016 až na 2,7 miliónov. Takmer 357 300 detí, tehotných a dojčiacich žien trpí podvýživou. Všetko na pohľad abstraktné čísla za ktorými sa však skrývajú osudy konkrétnych ľudí. Kampani Spolu pre Keňu sa za niekoľko dní podarilo vyzbierať viac ako 28 tisíc euro. 

kena

 

Ďalšou zaujímavou aktivitou bola kampaň organizácia Via Iuris SOM ZA TO, ktorej sa za necelých 22 dní podporilo dosiahnuť zrušenie Mečiarových amnestií ústavným zákonom. Tomu pomohlo takmer 85 tisíc podpisov pod online výzvu, ktorá vytvorila nevídaný tlak na našich politikov.

Aj keď hlavným cieľom kampane bolo aktivizovať ľudí v téme zrušenia nemorálnych amnestií, Via Iuris sa podarilo získať aj finančnú podporu od množstva nových darcov. V prvom rade ďakujeme a samozrejme gratulujeme!

somzato

 

No a Via Iuris má spolu s Alianciou Fair-Play na svedomí aj ďalší povšimnutia hodný počin a to Peer to Peer kampaň Biela vrana beží Devín – Bratislava. Obetavým bežcom sa pre ďalší ročník oceňovania spoločensky prínosného a odvážneho občianskeho činu podarilo získať, či skôr vybehať, sumu 4.669,46 €

biela_vrana_bezi_2017

 

DARUJME.sk bolo pri všetkých spomenutých, ale aj mnohých ďalších menších či väčších úspechoch, ktoré neziskovky počas prvého štvrťroku zažili. Tešíme sa, že náš nástroj pomáha. Intenzívne pracujeme na jeho novej verzii 2.0, ktorá prinesie veľa zaujímavých zmien.

Rovnako sme nadšení zo záujmu o naše semináre. Toho posledného, na tému budovania komunity a nízkonákladového fundraisingu, sa zúčastnilo až 75 ľudí z neziskoviek.

Seminár DARUJME.sk

Tento záujem nás teší, ale aj zaväazuje. A to nie len do ďalašieho štvrťroka.

Ďakujeme!

Igor Polakovič
zakladateľ DARUJME.sk